Bir Steven Spielberg filmi olan Schindler’s List, tüm zamanların en saygı duyulan, en şerefli filmlerinden biri olarak sinemanın yapıtaşlarındanbiri oldu ve tarihteki yerini aldı.
Tam yedi dalda Akademi ödülü kazanan film, En İyi Film ve En İyi Yönetmen başta olmak üzere daha pek çok kez ödülle onurlandırıldı. Bunlardan bazıları BAFTA, New York Film Eleştirmenleri, Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği, The National Board of Review, Yapımcılar Derneği, Los Angeles Film eleştirmenleri, Chicago, Boston ve Dallas Film Eleştirmenleri tarafından En iyi Film Ödülü, Christopher Ödülü, Hollywood yabancı Basın Birliği Altın Küre Ödülü. Ayrıca Steven Spielberg’e takdim edilen Amerikan Yönetmenler Birliği.
Film, Soykırım zamanında 1,100’den fazla Yahudinin hayatını kurtaran Nazi partisine üye, çapkın ve savaş yanlısı bir adam olan esrarengiz Oscar Schindler’in tarihten hiçbir zaman silinmeyecek olan gerçek hikayesini anlatıyor. İnsanlık tarihinin kara dönemlerinden biri olarak anılacak bir dönemde yaptığıyla farklılık yaratan bir adam ve hayatta kalmayı başarabilmek bir zafer hikayesi midir?

Category:

Dram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*